Znamy globalnego zwycięzcę Hot Wheels™ Legends Tour 2022

Artykuł

Poznaliśmy zwycięzcę globalnego finału konkursu Hot Wheels Legends Tour 2022, który został ogłoszony 12 listopada w legendarnym garażu Jaya Leno. Jest nim nietuzinkowy projekt obejmujący przekształcenie japońskiej miniciężarówki w monster trucka o nazwie „Texas Toot”.

Znamy zwycięzcę globalnego finału konkursu Hot Wheels Legends Tour 2022, który został ogłoszony 12 listopada w garażu legendarnego Jaya Leno. Nazywana „Texas Toot”, ultra-niestandardowa ciężarówka Autozam Scrum z 1992r. autorstwa Craiga Meaux z Beaumont w Teksasie, zostanie uwieczniona jako replika samochodzika Hot Wheels™ w skali 1:64 w minikolekcji Garage of Legends™ w asortymencie samochodzika podstawowego Hot Wheels.

Zbudowany początkowo dla zabawy, „Texas Toot” posiada zmontowany półtorametrowy podnośnik nożycowy, silnik big- block Chevroleta 454, skrzynię biegów TH400, 12-calową skrzynię rozdzielczą FTI z odwrotną rotacją, system doładowania nitro na 250 strzałów, klaksony okrętowe oraz masywne spawane koła 30 "x 15".

„Konkurencja była wyjątkowo silna w tym roku, ale przekształcenie japońskiej miniciężarówki w monster trucka było czymś czego jeszcze nie było” — powiedział  Ted Wu, globalny szef ds. designu Hot Wheels w firmie Mattel. „Mam nadzieję, że ten pełen pasji projekt Craiga, jako pierwsza zwycięska ciężarówka w Hot Wheels Legends, zainspiruje budowniczych i fanów z całego świata do wyznaczania własnych celów i podążania za marzeniami. Nie mogę się doczekać jak będzie się prezentował ten pojazd w skali 1:64”.

„Nie spodziewałem się wygranej, więc to zdecydowanie spełnienie marzeń!” - powiedział Meaux. „Chciałem stworzyć coś, czego nie zrobił nikt inny. Nie miałem wcześniejszego doświadczenia z tego rodzaju produkcją, więc to niesamowite, że wyszło tak, jak wyszło i że tak wiele osób doceniło mój projekt”.

Piąty globalny finał Hot Wheels Legends Tour obejmował 10 niesamowitych konstrukcji z całego świata oraz grono sędziów a wśród nich m.in. legendę motoryzacji Jaya Leno czy Jona Chase z Hoonigan, których zadaniem było wybranie pojazdu najlepiej reprezentującego autentyczność, kreatywność i garażowego ducha Hot Wheels.

Znaki towarowe VOLVO, powiązane znaki towarowe oraz szata graficzna są licencją Volvo Car Corporation.
Znaki towarowe General Motors zostały użyte zgodnie z licencją Mattel.
Chrysler, Plymouth i powiązane znaki towarowe, nazwy modeli pojazdów oraz szata graficzna są znakami towarowymi FCA US LLC i są używane zgodnie z licencją Mattel. © 2022 FCA US LLC.
Twin MillTM zawiera logo Mobil 1 TM.